Opublikowano Kategorie: Artykuły

Czy istnieje życie po… cukrze?

Niektórzy twierdzą, że dieta bez cukru nie daje radości, jest wręcz niemożliwa, nie smakuje lub jest zbyt dużym wyrzeczeniem. Czyżby? Na moim blogu staram się Wam pokazywać nieco inne oblicze słodyczy. Równie pyszne, ale jednak zdrowe. Bo zdrowie powinno być naszym priorytetem. Szczególnie w świecie zdominowanym przez świat biznesu, który nasze zdrowie ma niestety za nic. Dziś mam dla Was dwa newsy, które z pewnością zainteresują wszystkich tych, których frapuje temat cukru i substancji słodzących w ich diecie. I mam jeszcze dobrą wiadomość: tak, istnieje życie po cukrze. ;-)

Szczęśliwi bez cukru?

Została właśnie uruchomiona strona Fundacji Szczęśliwi bez cukruktórej misją są działania edukacyjne i informacyjne w zakresie zdrowego żywienia pozbawionego cukru. Wokół inicjatywy zgromadziło się mnóstwo pasjonatów, specjalistów ds. żywienia i dietetyków, psychologów, blogerów i ludzi, którzy poświęcają mnóstwo czasu na szalenie potrzebne działania. I ja również wspieram tę inicjatywę całą swoją osobą, sercem i blogiem. :-) Koniecznie polubcie Fanpage Szczęśliwi bez cukru, aby być na bieżąco. Na stronie znajdziecie artykuły, przepisy oraz najnowsze doniesienia nt. aktywności Fundacji i przede wszystkim samego cukru oraz diety jego pozbawionej.

Film „Cały ten cukier” – zmieni Twoje postrzeganie cukru

caly-ten-cukier-recenzja-filmu-plakat-filmowy

Fundacja Szczęśliwi bez cukru jest partnerem dystrybucji  filmu „Cały ten cukier” w Polsce. Miał on swoją premierę zaledwie trzy dni temu więc aktualnie jest najlepszy moment, abyście i Wy się na niego wybrali. To film dokumentalny, jednak zrealizowany w taki sposób, że zainteresuje Was od pierwszej do ostatniej minuty. Opowiada historię śmiałka, który świadomie naraża swoje zdrowie, aby zweryfikować wpływ cukru na funkcjonowanie swojego organizmu. Nie rzuca się on jednak w wir konsumpcji słodyczy. Cukier w jego nowej diecie pochodzi bowiem z pozornie zdrowych produktów takich jak płatki, smakowe jogurty etc.

caly-ten-cukier-recenzja-filmu

Eksperyment, którego staje się udziałem, wraz z komentarzami specjalistów, rzuca nowe światło na rolę cukru w naszej diecie. Koniecznie musicie to zobaczyć. Mimo, że mowa o cukrze, można po filmie dojść do naprawdę gorzkich wniosków. Choć ze względu na sposób nakręcenia filmu gwarantuję Wam świetną zabawę. Więcej na temat filmu przeczytacie w artykule Barbary Wojtaszek z Fundacji Szczęśliwi bez cukru [KLIK] oraz w recenzji Polityki [KLIK].

Aga Kopczyńska

Aga Kopczyńska

Zawodowo zajmuję się dietetyką, żywieniem i propagowaniem zdrowych nawyków. W skrócie: Pomagam ludziom lepiej żyć, dzięki temu że lepiej jedzą. Znajdziesz tu inspiracje zdrowotne, kulinarne i nie tylko.


Zasubskrybuj kanał YouTube AgaMaSmaka

Wolisz oglądać zamiast czytać?

Zasubskrybuj kanał YouTube

1 komentarz do “Czy istnieje życie po… cukrze?”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *