Gotuj i koloruj z dzieckiem – bezpłatny e-book z przepisami

Edukacja żywieniowa to nie tylko tłumaczenie dzieciom podczas zajęć w szkole czy przedszkolu, jak jeść zgodnie z Piramidą Żywienia i Aktywności Fizycznej. Budowanie zdrowych nawyków u dzieci jest najbardziej skuteczne, jeśli odbywa się codziennie i konsekwentnie. Wydrukujcie więc darmowego e-booka ze zdrowymi przepisami, kolorujcie, gotujcie i bawcie się dobrze.

Budujmy zdrowe nawyki dzieci przez zabawę i wspólne gotowanie

Od dawna powtarzam, że edukacja żywieniowa dzieci nie istnieje bez edukacji kulinarnej. I choć słowo „edukacja” może przywodzić na myśl złe skojarzenia, zapewniam, że uczenie przez zabawę to też uczenie i to dużo przyjemniejsze niż tradycyjne.

Uczmy dzieci gotowania, przygotowywania posiłków, obcowania z produktami, które chcemy im zaproponować. To skuteczniejsze niż opowiadanie „jakie zdrowe są warzywa”.

Niekiedy warto oswoić dzieci ze składnikami, które chcemy włączyć do diety. Można to zrobić wykorzystując różne techniki – rysunek czy inne prace manualne.

Bezpłatny e-book z przepisami „Gotuj i koloruj z dzieckiem”

Oddaję w Twoje ręce moje przepisy wraz ze wspaniałymi rysunkami Magdy Kaliny-Jahnke. Wystarczy wydrukować e-booka, pokolorować z dzieckiem rysunki, a następnie przejść do przygotowywania prostych przepisów na podstawie rysunkowej, kolorowej instrukcji. Dobrej zabawy!

Kim jest Magda – autorka grafik?

To młoda mama i niebywale zdolna pasjonatka letteringu i rysowania. Więcej jej prac zobaczysz na Instagramie (Kaljah, Magda Lettering), Facebooku, Behance. Jeśli poszukujesz sprawnej ilustratorki do swoich projektów, to bardzo polecam Magdę.

Pobierz e-booka ze zdrowymi przepisami


.

Sprawdź również moje pozostałe e-booki:

Jak zdrowo jeść i gotować?

Ty kontra nawyk

A jeśli potrzebujesz indywidualnego wsparcia w budowaniu zdrowych nawyków żywieniowych Ciebie i Twojego dziecka, zapraszam do konsultacji zdalnych.

Aga Kopczyńska

Aga Kopczyńska

Zawodowo zajmuję się dietetyką, żywieniem i propagowaniem zdrowych nawyków. W skrócie: Pomagam ludziom lepiej żyć, dzięki temu że lepiej jedzą. Znajdziesz tu inspiracje zdrowotne, kulinarne i nie tylko.

Zasubskrybuj kanał YouTube AgaMaSmaka

Wolisz oglądać zamiast czytać?

Zasubskrybuj kanał YouTube

2 odpowiedzi na “Gotuj i koloruj z dzieckiem – bezpłatny e-book z przepisami”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *