Elblążanki

W zakładce Współpraca znajdziesz informacje na temat mojej aktywności zawodowej. Zajmuję się wieloma rzeczami i chętnie angażuję się w ciekawe projekty – nie zawsze ściśle związane z tematyką bloga. Chciałabym Ci przedstawić jeden z nich.

W 2018 roku otrzymałam Stypendium Kulturalne Miasta Elbląg. W jego ramach powstała książka „Elblążanki”, wydana w 2018 roku przez Stowarzyszenie Alternatywni. Książka to swoisty dialog kultur, refleksja nad rolami i sytuacją kobiety – dawniej i dziś, a także krok ku budowaniu lokalnej, ale i kobiecej tożsamości.

Przeprowadziłam wywiady z ośmioma wspaniałymi kobietami: czterema Niemkami z korzeniami elbląskimi oraz czterema Polkami aktualnie mieszkającymi w Elblągu. Na kanwie wielogodzinnych rozmów powstała książka, będąca zapisem jednej wspólnej, hipotetycznie możliwej, rozmowy przy kawie.

„Każda z nas ma bowiem swoją historię, swoją prawdę, swoje wychowanie do kobiecości. Ta nienachalność bohaterek i bardzo szczere mówienie o sprawach często bolesnych, intymnych oraz ważnych sprawiają, że czujemy się zaproszone do ich niezwykłego świata, który jest przecież udziałem każdej z nas.”

– z posłowia do ksiażki jej redaktorki Dominiki Lewickiej-Klucznik.

Książka jest dostępna tylko u mnie. Nie kupisz jej w żadnej księgarni, ani w żadnym sklepie internetowym. W razie zainteresowania wyślij mi wiadomość: kontakt@agamasmaka.pl