Współpraca

O misji bloga

Nie musisz z niczego rezygnować. Nie musisz się męczyć. Nie musisz wylewać siódmych potów. Nic nie musisz. Możesz za to, metodą małych kroków, kształtować swoje nawyki, a one będą wpływać na Twoje życie.

Kropla drąży skałę. Czasem drobne, częste wybory składają się na imponujące efekty. Zacznij od „kropli” w żywieniu, aktywności fizycznej, minimalizmie, działaniach na rzecz zwierząt, środowiska i społeczeństwa. Każdego dnia. Jeśli będzie nas więcej, może nam się naprawdę wiele udać.

ams_extendimage

Pewnego dnia i ja zaczęłam zastanawiać się, jak żyć zdrowiej i bardziej etycznie, a może i po prostu: szczęśliwie. Urodziła się moja córka, a w naszej rodzinie pojawiły się problemy zdrowotne. W 2014 roku powstał blog będący zapisem moich zmagań z roślinną i bezglutenową (to drugie z konieczności) kuchnią.

Mój blog znalazł się w pierwszej dziesiątce blogów kulinarnych w konkursie na Blog Roku 2015.

Początkowo był to więc tylko blog kulinarny, a z czasem stał się miejscem, w którym piszę o tym, co może poprawiać jakość naszego życia.

Znajdziesz tu dobre jedzenie, wartościową książkę, wskazówki zdrowotne, sposoby budowania zdrowszych i etycznych nawyków żywieniowych i życiowych.

Nie tylko blog

Na co dzień zajmuję się głównie dydaktyką i szkoleniami, bo od lat jestem czynną edukatorką. O mojej działalności edukacyjnej przeczytasz więcej nieco niżej.

Moim nie mniej ważnym zajęciem jest pisanie – nie tylko na blogu. Piszę teksty o najróżniejszej tematyce w obszarze moich kompetencji i zainteresowań. Moje artykuły, przepisy, publikacje literackie pojawiały się w prasie, wydawnictwach zbiorowych, na portalach internetowych.

Jestem autorką eBooka „Ty kontra nawyk. Wszystko, co musisz wiedzieć, aby zacząć pracować nad (nie)zdrowymi nawykami”. Więcej o tej publikacji przeczytasz TU.

W 2018 roku napisałam i wydałam książkę pt. „Elblążanki”. Książka to swoisty dialog kultur, refleksja nad rolami i sytuacją kobiety – dawniej i dziś, a także krok ku budowaniu lokalnej, ale i kobiecej tożsamości. Jeśli interesuje Cię ta tematyka, TU znajdziesz więcej informacji na jej temat.

Formy współpracy z blogiem

Współpracę rozpoczynam tylko wtedy, gdy jestem w 100% przekonana do danego produktu, usługi czy inicjatywy. Zawsze szczerze informuję, jeśli dana propozycja nie wpisuje się w moją filozofię. Zależy mi, żeby czytelnik znalazł tu wartościową treść. Ja z kolei chcę identyfikować się z zawartością bloga i tu nie ma drogi na skróty.

Preferowana przez mnie tematyka: diety roślinne, zdrowie, żywienie i dietetyka, minimalizm, zero waste, slow life, komunikacja, motywacja, kształtowanie nawyków, rozwój osobisty i last but not least: dobra książka. Jestem molem książkowym!

Co robię?

 • Prowadzę szkolenia i realizuję wystąpienia.
 • Recenzuję książki, produkty i usługi.
 • Biorę udział w eventach promujących zdrowie, etyczne podejście do życia, tematykę kobiecą.
 • Wspieram merytorycznie moich klientów.
 • Prowadzę eventy, spotkania autorskie i branżowe.
 • Piszę artykuły związane z żywieniem, zdrowiem, komunikacją, tematyką kobiecą, społeczeństwem.
 • Realizuję proste przepisy z zakresu kuchni wegańskiej i bezglutenowej.

Statystyki bloga i social media

W styczniu 2019 odwiedziło mój blog 240 tys. osób generując 650 tys. odsłon.

Aktywnie prowadzę Fanpage AgaMaSmaka, który aktualnie posiada 68 500 fanów.

Profil na Instagramie AgaMaSmaka śledzi 4 000 osób.

Kontakt

Jeśli masz pytania, zapraszam do kontaktu: kontakt@agamasmaka.pl

Możliwe formy współpracy

Szkolenia, wystąpienia, eventy

Z wykształcenia jestem germanistką i kulturoznawczynią. Ukończyłam również studia podyplomowe z Psychologii biznesu, Public Relations i Marketingu Partnerskiego oraz z Żywienia człowieka i dietetyki.

Prowadzę szkolenia oraz realizuję wystąpienia m.in. w obszarach:

 • komunikacji i Public Relations,
 • dialogu międzykulturowego,
 • kompetencji językowych,
 • umiejętności społecznych,
 • motywacji,
 • budowania nawyków,
 • dietetyki,
 • rozwoju osobistego,
 • tematyki kobiecej.

Uczestniczę również w spotkaniach, konferencjach, eventach – zarówno jako gość jak i prowadząca.

Szkolenia i Warsztaty - agamasmaka.pl
Smakuj Trojmiasto Vege Edition - agamasmaka.pl
Veganmania event - agamasmaka.pl
Warsztaty z dziećmi - agamasmaka.pl
Inicjatywy edukacyjne eventy - agamasmaka.pl

Publikacje i TV

Cieszę się, że mogę docierać do drugiego człowieka nie tylko podczas moich szkoleń czy przez blog, ale również za sprawą prasy czy telewizji.

Najlepsze przepisy jamie agamasmaka.pl
Magazyn Ekologiczni - Kasia Bujakiewicz
Magazyn Ekologiczni - AgaMaSmaka.pl
AgaMaSmaka.pl w Pytanie Na Śniadanie

Wpisy i akcje na blogu

Piszę artykuły z lokowaniem produktów nawiązujących do tematyki bloga. Recenzuję książki, produkty i usługi. Jestem otwarta na to, co jest zgodne z ideą bloga i faktycznie może pomóc moim czytelnikom w lepszych wyborach i świadomym kształtowaniu swojej codzienności.

Jak zrobić warzywny makaron?
Sposoby na 5 porcji warzyw i owoców dziennie
Zdrowe batony dla dzieci do szkoły
Dobra książka kucharska

Współpraca z branżą HORECA

Współpracuję z branżą gastronomiczną i hotelarską zarówno w kampaniach wizerunkowych jak i w obszarze szkoleń i warsztatów. Dzielę się nie tylko wiedzą branżową (wiedza żywieniowa, doświadczenie w obsłudze klienta i hotelarstwie), ale także praktyczną – od strony klienta, który ma specjalne wymagania żywieniowe. Zależy mi na upowszechnianiu wiedzy dotyczącej diet wegetariańskich i eliminacyjnych.

dahl AgaMaSmaka.pl w Bioway