Opublikowano Kategorie: Artykuły

Z okazji Dnia Kobiet życzę Ci…

Droga Koleżanko, bycie kobietą bywa wspaniałe, ale też niestety często cholernie trudne. Zamiast więc wierszyka, mema czy gifa przyjmij proszę ode mnie życzenia prosto z serca. Bo dziś jest taki dzień, którego trywializacji nie znoszę, a od kilku dobrych lat przeżywam go jakoś mocno. Co roku mocniej, obserwując, co się dzieje w naszym kraju.

kobieta blogerka Aga Kopczyńska

Życzę Ci więc przede wszystkim odpowiedniego dostępu do świadczeń medycznych. Do profilaktyki, ale też leczenia. Do konsultacji, ale też wsparcia w trudnych chwilach.

Życzę Ci, abyś o swoim zdrowiu mogła decydować z pomocą kompetentnych specjalistów, a nie polityków czy innych „wujków dobra rada”.

Życzę Ci, aby przed profilaktyką czy leczeniem nigdy nie powstrzymał Cię brak gotówki.

Życzę Ci, abyś dostawała za swoją pracę takie samo wynagrodzenie, jak Twój kolega na równorzędnym stanowisku.

Życzę Ci, abyś wspierała inne kobiety – szczególnie te, które inaczej niż Ty postrzegają świat. Czasem wystarczy drobny wyraz troski, pytanie „Jak sobie radzisz?”, a życie staje się przyjemniejsze. Naprawdę.

Życzę Ci, abyś nie pracowała na dwa etaty, z których jeden nazywa się domem.

Życzę Ci, abyś wiedziała, że robisz dobrą robotę nawet, jak nikt Ci tego głośno nie powie.

Życzę Ci, abyś mogła wybrać, czy chcesz być kobietą biznesu, mamą na cały etat, artystką, singielką, bezdzietną z wyboru i abyś nie usłyszała z tego tytułu pouczeń czy jedynie słusznych rad.

Życzę Ci, aby Twój wygląd był komentowany rzadziej niż Twoje inne wspaniałe cechy, kompetencje, praca, osiągnięcia.

Życzę Ci, abyś polubiła siebie, a jeśli się nie da od razu, to polub choć cząstkę siebie.

Życzę Ci, abyś potrafiła odpuszczać.

Życzę Ci, abyś dała sobie prawo do niezgody, złości, sprzeciwu i nie zagłuszała ich w imię narzuconych Ci powinności czy czyichś oczekiwań.

Życzę Ci, abyś mogła sobie sama kupić goździka i rajstopy, kiedy ich potrzebujesz. Żebyś była samodzielna finansowo i nie usłyszała nigdy od mężczyzny, że on Cię utrzymuje, a Ty „siedzisz w domu”.

Życzę Ci świetnego związku ze świetnym partnerem/partnerką. Z kimś, kto Cię rozumie, docenia, wspiera. Z kimś, o kim myślisz, że życzyłabyś sobie takiej drugiej połówki dla swojego dziecka. Mam to szczęście, że mogę z pełnym przekonaniem życzyć mojej córce, aby związała się kiedyś z kimś takim jak mój mąż.

Życzę Ci życzliwych ludzi wokół. Nieoceniających i wspierających przyjaciółek. Prawdziwa przyjaźń kobieca to skarb. Panowie, bez urazy. O Was kiedyś też na pewno dobrze napiszę, obiecuję.

Dziś, już nieco mniej patetycznie, życzę Ci pięknego dnia. Mój pachnie kawą i radością z bycia tu i teraz.

 

Aga Kopczyńska

Aga Kopczyńska

Zawodowo zajmuję się dietetyką, żywieniem i propagowaniem zdrowych nawyków. W skrócie: Pomagam ludziom lepiej żyć, dzięki temu że lepiej jedzą. Znajdziesz tu inspiracje zdrowotne, kulinarne i nie tylko.


Zasubskrybuj kanał YouTube AgaMaSmaka

Wolisz oglądać zamiast czytać?

Zasubskrybuj kanał YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *